2. El Yük Konteyner

2. El Yük Konteyner

Firmamız Yük Konteynerlerini dışarıdan (ÇİN-ABD) ithal etmekteyiz. Ayrıca yerli üretimin yanında modifiye işlemlerini de yapmaktayız. Sıfır yük konteynerleri satışımız ve kiralamamız olduğu kadar 2. el yük konteyner hem satışını hem kiralamasını yapmaktayız. 2. el konteyner değerini kaybetmemesinin sebebi yaklaşık 2,5 ton çelikten üretilmiş olmasıdır. Çelik de her zaman değerli bir madde olduğundan alım satımı yapılmaktadır.

2. el konteynerleri dünyanın her bölgesinden Türkiye’ ye getirip elimizdeki mevcut 2. el yük konteynerleri dışarı ülkelere pazarlamaktayız. Yurdumuzun her liman bölgesinde sıfır yük konteynerlerimiz ve 2. el yük konteynerlerimiz mevcut depolarımızda bulunmaktadır. Çeşitli tipte yük konteynerleri mevcuttur. Ancak en fazla aranılan 20 DC, 40 HC ve 40 RS (klimalı) 2. el yük konteynerleridir. Bu konteynerleri aylık, 6 aylık, yıllık kiraya vermekteyiz. 2. el yük konteyner 10 yılı geçkin sürelerde kullandığımız için içlerini ve dışlarını temizlemek için boya ve paslanan yerlerini değiştirmek şartıyla her türlü bakımlarını yapmaktayız. Şu anda yurdumuzda yük konteynerleri çok faal bir şekilde uluslararası ve yurtiçinde hızlı bir trafik içindedir. Bizim de firma olarak amacımız müşterilerimize iyi hizmet sunmaktır.

2. el yük konteynerlerimiz gemi-uçak-tren-tır ile taşınmaktadır. Üstü açık konteyner, reefer konteyner, tank konteyner, standart konteyner, flat rack gibi 2. el yük konteyner çeşitlerimiz mevcuttur. Firmamız ikinci el yük konteyner temini de yapmaktadır.

Konteyner olarak her çeşit yük konteynerini ithal edip satmaktayız.20 DC. 40DC. 40 HC. 40OT. REEFEER VS. Yurdumuzdaki tüm limanlarda depolarımız mevcuttur. 2. el yük konteyner alım satım revizyon modifiye ve kiralama işleri yapmaktayız. Uluslararası alanda Dünyanın neresinde olursa olsun istenilen ülkeye ve yurtiçine 2. el yük konteyner satışı ve kiralaması yapıyoruz. Ayrıca piyasadan acentelerden ve armatörlerden süresi 10 yılı geçmiş 2. el yük konteynerleri almaktayız. Yük konteyner olarak sektörde üst sıralarda yer almaktadır.

Armatörler 2. el yük konteynerlerini beş yılda bir sigorta yaptırdıklarından dolayı on yılın bitiminde 2. el yük konteynerleri bizlere satmaktadırlar. Bizler de tadilat işlemlerini yaptıktan sonra 2. el yük konteynerlerini satışa yurtiçi ve yurtdışı olarak sunmaktayız. Hedefimiz bu sektörde aranılan firma olup müşterilerimize daha iyi hizmet vermektedir. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışı deniz hava kara taşımacılığı olmak üzere lojistik hizmeti sunmaktayız. 2. el ve sıfır olarak sattığı yük konteynerlerini her geçen gün artan maliyetler karşısında piyasaya direnmek ve hizmet kalitesini her geçen gün arttırmak başlıca hedefleridir.

Yeni imal edilmiş yük konteynerleri olduğu gibi 2. el yük konteyner bulmak da mümkündür. Bunun için gereken bu işi yapan firmaların internet sayfalarında arama yapmaktır. Mutlaka aradığınız ölçülerde ve ebatlarda 2. el yük konteyner bulacaksınız. Bu sitelerde her türlü ihtiyacınıza karşı yeni ve 2. el konteyner bulabilirsiniz. Konteyner ile ilgili her konuda bilgi sahibi olabilmeniz için bu siteler size gerekli olan bilgileri verecektir. Bunun haricinde al, sat türü sitelerde de bu ilanları görebilirsiniz. Her çeşit konteyner çeşidine bu sitelerde rastlamanız mümkündür. Ev konteyneri, ofis konteyneri, wc ve banyo konteynerleri, şantiye konteynerleri alıcı beklemektedir.

Bu konuda ihtiyacınız olan her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte 2. el yük konteyner ev konteynerleri kısmında çok çeşidin olduğu muhakkaktır. 1+1 ve 2+1 konteynerler alıcılara kendilerini beğendirmeye çalışırlar. İstenirse ev konteynerleri çok lüks de yapılabilir. Bununla birlikte sadece yatıp, kalkma ihtiyacına binaen yapılan konteynerler de vardır. Aslında yük konteynerleri de ev, şantiye, wc ve banyo konteynerlerine çevrilebilir. Kalmak istediğiniz yere konteyneri yerleştirdikten sonra yapmanız gereken bir kapı ve istiyorsanız aydınlık olması için pencere taktırmanız 2. el yük konteyner istediğiniz tür konteynere çevirebilir. Bu tür konteynerler genellikle yük konteynerlerinin eskimesi sonucu elden geçirilerek ve eklemeler yaparak dönüştürüldüğü konteynerlerdir. Bu nedenle 2. el yük konteyner olarak bunlardan bahsetmek doğru olacaktır.

Sadece 2. El Yük Konteynerler Mi Diğer Konteyner Türlerine Çevrilir?

Buna net cevap vermek gerekirse tek kelime ile hayır denilebilir. 2. el yük konteyner dışında başka biçimde kullanılan konteynerler de istediğiniz şekildeki konteynere çevrilebilir. Hatta bu işi meslek edinmiş firmalar istediğiniz türde yeni konteyner yapabilirler. Bu firmalar sipariş üzerine istediğiniz gibi konteyner üretebilecekleri gibi, ev, ofis, wc, banyo konteynerlerini üreterek satışa sunabilirler. Bu sayede istediğiniz ölçüde, istediğiniz konforda konteynerinize sahip olabilirsiniz. Ayrıca 2. el konteyner istediğiniz her türlü konteyner yapma şansına da sahipsiniz. Ancak yapacağınız masraf buna değer mi onu iyice etüt etmek gerekir. Yoksa işe başladığımızda istediğimiz model sıfır konteyneri alabileceğimiz fiyatın çok üstüne konteyneri yaptırabiliriz. Bunun için iyice araştırmadan konteyner tadilatına girmemek gerekir.

Sadece İkinci El Yük Konteyner Mi Kiralıktır?

Elbette ki konteyner imal eden firmalar da kiralama usulüyle konteynerlerine Pazar ararlar. Ancak imalatçı oldukları için bunların da sıfır konteyner kiraladıklarını düşünmemek gerekir. Elbette ki onların da kiraya verdikleri konteynerler kullanılmış olarak 2. el konteyner olarak kendilerine dönecektir. Kiralanacak konteynerler imal edildikten, sonra ilk kiralandıklarında sıfır konteyner olarak geçerler. Daha sonra 2. el yük konteyner olarak anılırlar. çünkü bu konteynerler kullanılmış olurlar. Eğer biz de 2. el yük konteyner arıyorsak firmaların internet sitesinden veya al, sat türü sitelerden faydalanabiliriz. Bunun için Google’a satılık veya kiralık konteyner yazmamız yeterli olur. Size bir sürü seçenek arasından muhakkak beğeninize uyacak konteyneri bulacaktır.

Hatta konteynerlerin başka bir sürü kullanım alanı da vardır. 2. el yük konteyner kullanılarak konteynerlere bir sürü kullanım alanları yaratılabilir. Hatta ısı yalıtımı yapılırsa bir ailenin rahatlıkla kalabileceği konteyner evler de yapılabilir. İsteğe göre 1 odalı ve 2 odalı yapılabilen ev konteynerlerin mutfağı istediğiniz gibi, odaları ve mobilyalarını istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Şantiyelerde ise genellikle işçilerin kalması için yapılan konteynerler genellikle 2. el yük konteyner kullanılarak yapılır. Bu konteynerlere fazla masraf yapmak gerekmez. İçine ranzaları koyduğunuzda size şantiye konteyneri yapılmış olur. WC ve banyo konteynerler için de durum böyledir. Tuvalet için klozet, banyo için duş kabini ve duş koyduğunuzda konteyner kullanmak istediğiniz durumu alır.

2. El yük konteyner piyasası da bulunmaktadır. Ancak yük konteyneri daha sıklıkla piyasada görülmektedir. Bunun nedeni ise ev, ofis ve bunun gibi konteynerlerin sabit yerlerde bulunması ve mobil konteynerlerin de özel üretim olması 2. el yük konteyner için ikinci eli daha cazip kılmaktadır. Nedenlerden birisi de yük konteynerin daha çok yıpranması ve elden çıkarılmasıdır. Ayrıca bu tür konteynerler başka işler ve yapılar için de düzenlenebileceğinden ikinci el satışları daha cazip hale gelmektedir.

2. El Yük Konteyner Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

2. El yük konteyner almak için dikkat edilecek hususlara gelince, ihtiyacımızı hangi tür konteynerlerin gidereceğini iyi etüt etmemiz gerekmektedir. Bununla birlikte internette iyi bir araştırma yapmak gerekir. Bunun için ikinci el siteleri mevcuttur. Buralara ilan veren konteyner firmalarının ilanlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca internette şahıslarla ilişki kurmaktansa firmaların sitelerini incelemek daha doğru bir hareket olacaktır. Firmalar müşteri kaybetmemek amacıyla çok da müşterilerini aldatacak bir konuma kendilerini getirmek istemezler. Bununla birlikte şirketlerin elinde birden çok 2. El yük konteynerde olabilir. Hatta 2. El yük konteyner almak istiyorsak firmalarla da birebir görüşülebilir.

Firmaların tecrübelerinden faydalanarak bu konuda daha fazla bilgi toplayabilirsiniz. Usman kişilere danışarak da ikinci el yük konteyner hakkında bilgi edinmek de, bu tür konteyner almak için başka bir yoldur. 2. El yük konteyner alırken de garanti koşulları oluşabilir. Ya konteynerin garantisi bitmemiştir ya da satın aldığınız firma size ikinci el de olsa alacağınız konteyner için de garanti verebilir. Hatta 2. el yük konteyner alacaksanız sözleşme de yapmanız menfaatinize olacaktır. En azından bir sorunla karşılaşacak olursanız aldığınız konteynerin o firmadan alındığını kanıtlayabilirsiniz. Alacağınız konteynerlerin taşınması işi de önemlidir. Bunları alırken mutlaka teslim adresine teslim edilip edilmeyeceğini de anlaşmanıza koyun. Ona göre pazarlık yapmakta yarar vardır.

Eğer 2. el yük konteyner almak istiyorsanız yapmanız gereken bu tür konteyner bulduğunuzda iyice incelemenizde yarar vardır. Kullanılmış konteyner hasarlı veya göremediğiniz yerlerinden yıpranmış olabilir. Bunların tamir edilmesi gerekebilir. önceden incelemeden alırsanız sonra size bu eksiklikler mali olarak yük yaratabilirler. Eğer firmalardan bu tür konteynerleri alırsanız hasarlı çıkma olasılığı daha da azalır. çünkü firmalar 2. el ISO yük konteyner satacaklarsa bu konteynerleri sıkı bir denetimden geçirirler ve eksikleri varsa tamamlarlar, tamire ihtiyaçları varsa tamir ederler. Firmalar bu işi yaptıkları için şahıslardan daha az masrafla konteynerleri tamir edebileceklerinden bunun kararını daha kolay alabilirler. Şahıslar ise kendileri tamir yapamayacakları için bu işten mümkün olduğunca kaçınmak isterler. Eğer gözle görülebiliyorsa ve satışa engel olacaksa ancak o zaman tamir cihetine gidebilirler.

Bütün bunlarla birlikte 2. el yük konteyner almak isteyenler bunları yük taşımada kullanmak için almayabilirler. çünkü yük konteynerleri değişik alanlarda da kullanılabilmektedir. İyi elden geçirilen ikinci el konteynerler wc konteyner, banyo konteyner, şantiyelerde kullanılan işçilerin kalabileceği yatakhane konteyner olarak da kullanılabilirler. Bununla birlikte bu konteynerler ev ve ofis, hatta biraz iyi düzenlenirse atölyelerin yapımında da kullanılabilirler. Mesela mobil konteynerleri bu işlerin yapımında kullanmak maliyetli olabilmesine rağmen, yük konteynerleri daha ucuz olacaklarından onların bu alanlarda kullanılması daha ucuz maliyet çıkaracağından tercih sebebi olabilir. Bütün bunlarla birlikte her işte olduğu gibi ikinci el konteyner almaya karar verdiyseniz yapabileceğiniz en güzel uzmanlardan yardım almaktır. Bununla birlikte kendini kanıtlamış bu işi yapan güvenilir firmalardan da bilgi alınabilir.