ISO Yük Konteyner

ISO Yük Konteyner

ISO yük konteyner dünya standartlarında bir ürün olup muhtelif çeşitleri bulunmaktadır. Konteynerler karbon çelikten üretilmiş olup taban kısımları plywood ile döşenmiştir. Karayolları taşımacılığına deniz yolu taşımacılığına hava yolu taşımacılığına tren yolu taşımacılığına uygun olarak üretilmiştir. Ortalama 2.40 x 6.00 m 2.40×12.00 m en boy ölçülerinde olup yükseklikleri 2.70 cm ile 2.90 cm yüksekliklerinde olup muhtelif çeşitleri vardır. Yüksekliğine göre  ISO yük konteyneri ortalama 2.50 veya 3.00 mm duvar kalınlıkları vardır.

Konteynerin dış duvar saçları karbon çelikten imal edilmiştir.20 ton ile 30 ton arasında taşıma kapasitesi vardır. Üst üste 6-7 kat konumlandırılır. İstif olabilir. Yük taşıma kapasitesi çok fazladır. Sızdırmazlık özelliği mevcuttur. Orijinal boyası güneş  ışınlarından kolay  kolay etkilenmez. Özel boyası vardır (Silikon soğutmalı boya kullanılır.) Sıfır ve ikinci el olarak kullanılır. Tüm ihracat ve ithalat sektöründe ve taşımacılıkta kullanılır. Ürünlerin milletler arası veya kıtalar arası taşımacılığında gönderilen malzemelerin sağlıklı bir şekilde yerine varmasına ISO yük konteynerleri öncülük eder. Konteyner firması olarak yurtdışından sıfır ve ikinci el ISO yük konteyner getirmekteyiz. Bu konteynerlerin satışını kiralamasını ayrıca modifikasyonunu yapmaktayız. Firmamız olarak müşterilerimizin isteği doğrultusunda konteynere her türlü şekil ve modifiye işlemi yapmaktayız. Bir inşaatta yaşam alanı için ne yapılması gerekiyorsa bizler konteynere aynı şekilde uygulama yapmaktayız.

ISO Konteyner Çeşitleri

20 DC (6.00 m)

40 DC (12 m)

40 HC (En yüksek olan)

Open side

Open top Flat rack

10 DC (2.40×3.00 m)

Reefer (Soğutuculu Konteyner)

20 Open top

40 Open top olarak çeşitleri bulunmaktadır. Firmamız Container çeşitlerinin sıfır ikinci el ve kiralaması ile hizmet vermektedir. Konteyner fiyatları zaman zaman arz ve talebe göre iniş çıkışlar göstermektedir. Son zamanlarda konteyner fiyatlarında artış olmuştur bunun sebebi konteyner üretiminin olmamasıdır. Dünyada çelik fiyatlarının artması ve de ülkemize konteyner girişlerinin azalmasından olayı sektörümüzde fiyatları yükselmiştir. Konteyner olarak müşterilerimize bu sektörde daha iyi hizmet verebilmek için konteyner lojistik taşımacılığını da yapmaktayız. Hedefimiz müşterilerimize daha iyi daha kalite bir şekilde hizmet sunmaktır. Değişen global dünyada yük konteyner sektörü önemli bir yer tutmaktadır. Taşımacılık haricinde yaşam alanı olarak ayrıca konteyner ev olarak da uygulanmaktadır. Yük konteynerlerinin kullanılmadığı hiçbir sektör neredeyse yok gibidir.

ISO yük konteyner denilince en fazla 20’likve 40’lık olarak tabir edilen konteyner akla gelir. Bunlar  kapalı olup çift kanat kapılı kilit sistemli kapıları vardır. Bu konteynerleri genelde kara taşımacılığında ki tırların dorselerinde görebiliriz. Boyları 6 m ile 12 m ve 13.5 m arasında değişir. Diğer çeşitler ise Open top konteyner. Konteynerin tavanı, yükün daha rahat girip çıkması için üst kısmı açıktır. Orada sadece branda mevcuttur. Yükleme yapıldıktan sonra branda kapanır ve konteynerin içindeki ürünün dış dünya ilişiği kesilir. Open side konteyner iso yük konteynerleri içinde çok fazla tercih edilen konteynerdir. Konteynerin uzun duvarlarının (6.00 m ve 12.00 m) duvarlarının katlamalı kapı ile şekillendirilmiş halidir. Konteynere yükleme yapılırken rahatlık olması açısından tek taraf veya çift taraftan kapılar açılır. Konteynerin içine yükleme yapılır. Flat rack iso yük konteyneri her konteynerde olduğu gibi firmamız tüm konteynerleri elimizden geldiği kadar 10’luk 20’lik ve 30’luk 40’lık ve 45’lik modellerini bulundurmaktayız. Flat rack iso yük konteyner ise yanları ve yüksekliği içine konulacak ürüne göre şekil alabilen boş konteynerlerdir. Sadece iki dar taraftan germe işlemini yapabilmek adına duvarları vardır.

10’luk konteyner ise gemilerde karada ofis olarak veya deprem ile ilgili hırdavat malzemelerinin içine konabileceği devlet dairelerinin belediyelerin çok fazla tercih ettiği konteyner çeşididir. Bunlarında ölçüleri 2.40×3.00 m’dir. Diğer ISO yük konteyneri, soğutulu konteynerdir. Bu iso yük konteynerlerinin muhtelif çeşitleri vardır. Konteynerfiyatlari.com.tr olarak olarak sıfır ve ikinci el olarak reefer konteynerlerinde (soğutuculu) kiralama ve satışını yapmaktayız. Satış öncesi konteynerin bakımlarını yaptırıp müşterilerimizin istediği soğukluk derecesine göre ayarlatıp müşterimize konteynerleri teslim etmekteyiz. Genelde konteynerin kullanım ömrü 50 yıldır. Satılan ikinci el konteynerler 8 ile 15 yıl arasında değişmektedir. İso yük konteynerleri sıfır olarak satıldığı zaman bir yılık veya iki yıllık olarak tek seferlik taşıma ile ülkemize giren konteynerlerdir. Konteyner firması olarak bizler bu konteynerlere one way iso yük konteynerleri demekteyiz. Bu konteynerler bazı müşterilerimizin düşündüğü gibi evimizdeki mobilya tarzı eşyalar değildir. Bu konteynerler Türkiye’de ki limanlara gelen kadar indirilip kaldırılmaktadır. Ülkemize giriş yapıldığında

ISO yük konteyner üzerinde ufak tefekte olsa çöküntü ve darbeler oluşmaktadır. Buna konteyner firması olarak yapabileceğimiz hiçbir şey yoktur. Bu konteynerlerin boş olarak ağırlıkları 2.50 ton ile 4.50 ton arasında değişmektedir. Taktir edersiniz ki bu konteynerlerin içi dolu olduğu zaman 20 ile 35 ton arası kapasitesi olduğundan ufak tefek boya çiziklerinin veya çöküntülerinin olması kaçınılmazdır. İso yük konteynerleri genelde gri, beyaz, kırmızı, mavi, yeşil renklerde olup bizlerin yurtiçinde revizyon yaparken attığımız boya ile hiçbir alakası yoktur. Orijinal iso yük konteynerlerinin boyası güneş ışığından kolay kolay etkilenmez. Çok dayanıklı bir sistemi vardır. Her geçen gün müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına çalışmalarımız devam etmektedir. Müşteri memnuniyeti bizim için esastır.