Konteyner Ölçüleri

Taşımacılık ve nakliyat konusunda kullandığımız unsurlarda, ölçü birimlerini en ön planda tutmalıyız. Hem ülke hem de dünya standartlarında bir taşımacılık, ancak düzenli konteyner ölçüleri ile sağlanabiliyor. Gemilerin, kara taşıtlarının, demiryolu ulaşım imkânlarının düzenli bir ölçüye ihtiyaç duyacağı aşikâr. Kullanılan vinç yapısı, limanlar ve gemilerin doğal yapısıyla birlikte, gerçekten konteyner boyutları çok önemli bir konu. Yükleme konusunda belli standartlara ulaşmak için, yükleyici firmaların ve sevkiyat unsurlarının, ölçülere azami derecede özen gösterdiğini biliyoruz. Her zaman için olumlu derecede karşılık gören ve standardın oluşmasına katkı sağlayan konteyner ölçüleri, taşımacılık sektörünün en dikkat ettiği konular arasında yer alıyor.

  • 10 FT konteyner 2.438 m genişliği, 25 91 M yüksekliği ile daha küçük uzunluğa sahip. Konteyner ölçüleri olarak biliniyor.
  • 20 FT ise 6.058 uzunluk, 2.438 genişlik ve 2.591 yükseklik ile daha büyük bir alternatif.
  • 30 FT orta boy bir taşıma unsuru olup, 9.066 m uzunluk, 2.591 yükseklik ve 2.438 genişlik ölçülerine sahip.
  • 40 FT büyük boy model, 2.438 m genişlik, 2.896 m yükseklik ve 10.292 uzunluk ile konteyner ölçüleri bakımından farklı bir ölçüyü temsil ediyor.
  • 45 FT. 2.438 m genişlik, 2.896 m yükseklik 13.716 m uzunluk, bu üst düzey taşıma unsurunun ölçüsü.

Pek çok değişik modelin yanı sıra ölçü olarak da birbirinden ayrılan taşıma unsurları, mukavemeti üst düzey olan hizmet anlayışıyla beraber kaliteli üretimleri temsil ediyor. Birbirinden farklılık gösteren konteyner ölçüleri ise bu yapının ne kadar yük alacağı konusunda gerçekten detaylı bir fikir veriyor. Kullanılan malzeme kalitesi ile birlikte bu unsurunda arası belirlendiği zaman, taşıma yük kapasitesini anlamak çok daha kolay olacak. 20, 25 hatta 30 ton gibi uçuk rakamların belirlendiği tonajlı taşıma konusunda, elbette ki konteyner ölçüleri çok büyük önem taşıyor. İç hacmi, uzunluğu ve yüksekliği bu sistemi gerçekten daha ayrıcalıklı bir hale getiriyor. Değişkenlik gösteren ölçü ve ebatların taşıma kapasitesini yaptığı katkı, gerçekten dikkat çekici bir boyuta ulaşmış durumda.

Teknolojiyi verimli bir şekilde kullandığı dönemde, doğru yatırımları yapmak çok büyük önem taşıyor. Üretim konusunda firmaların gösterdiği hassasiyet, başlı başına farklı bir sektörü temsil ediyor. Elbette ki birbirinden ayrılan ve farklı büyüklükleri işaret eden konteyner ölçüleri, bu gelişimde ayrıcalıklı bir yer tutuyor. Hızla gelişen pek çok değişik sektörün tüm dünyaya tanıtılmasında taşımacılığın önemi gerçekten küçümsenemez. Kullanılan malzeme kalitesi yöntemler ve konteyner ölçüleri için en ideal tercihi ön plana taşımak, elbette ki firmalar adına çok büyük önem taşıyor. Hiç şüphe yok ki bu belirlenen ölçüleri tam olarak bulmak ve bu kurala uymak, standart üretim için çok önemli bir ayrıcalık oluşturuyor.