Prefabrik

Prefabrik

Prefabrik yapılarda da öncü kuruluşlardan bir tanesiyiz. Firmamız uluslararası standartlarda ürün üretmektedir. İsteğe uygun olarak, her ölçüde prefabrik binalar üretmektedir. Prefabrik binaların teknik özelliklerine gelince kullandığımız malzemeler galveniz kaplama çelik malzeme betopan cam yünü ve polistren köpükten oluşmaktadır.Yapının genişlik ve uzunlukları 125 cm’in katları olacak şekilde uygulanır. İş bu yapılar 4 değişik panelin modülasyonundan oluşur. Dolu duvar paneli vasistaslı duvar paneli pencereli duvar paneli ve kapılı duvar panelinden imal edilir.Binanın en ağır parçası 90 kg’dır. Panel ölçüleri 1250×3500 mm’dir.

Prefabrik

Tüm mimari projeler ve statik hesaplar AUTO CAD ve SAP 2000 programları ile yapılmaktadır. Kullanılan malzemeler TSE-CE belgelidir.Yapının kurulacağı iklim koşullarına göre dizayn edilmektedir 1. derece deprem şartları esas alınarak yapılmaktadır. Prefabrik yapının yapılacağı yer dikkate alınarak, yapıyı etkileyecek yükler T S 498’den alınmaktadır. Prefabrik evin dış duvarlarının iç ve dış yüzeyi 8 mm kalınlığında betobandan oluşmaktadır. İzolasyonu 40 mm kalınlığında polistren köpükten oluşup apkant makinası ile şekillendirilmiş, özel profiller üzerine pres panel+6 noktadan vida ile parça profillere bağlantı ile tamamlanır. Ayrıca Aktim Prefabrik yapı olarak tavan kaplamaları normal mekan 12.5 mm kalınlığında beyaz alçı pandan, ıslak mekan 12.5 m yeşil alçı pandan birleşim elemanları elektrostatik beyaz boyalı alüminyumdan, izolasyonu ise 80 mm kalınlığında rulo cam yününden ibarettir.çatı kaplamaları, erdemir kalite numarası 1322 olan galvenizli sactan özel olarak dizayn edilen profiller kullanılarak yapılmış makas sistemidir.

Özel şekillendirilmiş galvenizli profil veya ahşap 20 cm saçaklardan oluşmaktadır. Kapıların dış boyutları iç kapılar 840×1960 Amerikan panel kapılardır. Dış kapıların boyutları 900×1960 sac çelik kapıdan oluşur. Pencereler, PVC doğrama 100×120 boyutlarında vasistaslar 60×40 cm boyutlarında doğramadır. Ayrıca pencere cam kalınlıkları ısı cam olup 4 mm kalınlığındadır. Ara kat sistemi, özel bükümlü profillerden elde edilen kafes şeklinde ki panellerin birbiriyle birleştirilmesinde oluşur. Üst kaplama 16 mm betoban asma tavan 12.5 mm kalınlığında beyaz alçıpan izolasyon 80 mm kalınlığında şilte cam yününden, taşıma yükü ise; binanın kullanım amacına göre TS 498-TRN’ye göre yapılmaktadır.

Merdivenler kutu profilden elde edilen çelik iskeletlere göre, kaplaması 16 mm merdiven korkulukları kutu profil,boyası çift astar ve çift kat yağlı boyadan oluşur. Dış cephe boyası 2 kat akrilik cephe boyası metal kısımlar yağlı boya iç cephe ve tavan 2 kat plastik boya ile müşterinin istediği renge göre boyanır. Makaslara ise;2 kat rapid astar atılır.Elektrik tesisatına gelince 2000 watt ve 220 walt hes veya öznur kablo ile döşenir. Her odaya prizler ve düğmeler konur. (Günsan, Viko) Ayrıca priz kabloları aydınlatma kabloları ve aydınlatma armatürleri sigorta kutuları yuvarlak bloklar florasanlar konur. Beton zemin, elektrik panoları, telefon tesisatı, ana hat bağlantısı dış elektrik panosu müşteri tarafından yapılmaktadır. Sıhhi tesisat sıva üstü Fırat marka borulardan oluşur. Lavabo musluğu, lavabolar, klozetler, duş teknesi, duş bataryası, taharet musluğu, sıcak-soğuk su tesisatı tarafımızdan yapılır. Aktim Prefabrik olarak siz isteyin biz üretelim.