Yangına Dayanıklı Konteyner

Yangına Dayanıklı Konteyner

Konteyner sistemi yaşam mekanlarına, fabrikalarımıza, inşaatlarımıza, taşımacılığa vs. tüm bunlara girdiğinden beri teknoloji olarak sürekli kendini yenilemektedir. Kullanılan malzemeler her geçen gün üst seviyeye çıkartılmaktadır. Yangına dayanıklı konteyner, sektörümüzün en önemli halkasını oluşturmaktadır. Konteyner olarak ARGE birimlerimiz bu özellikleri bir araya getirerek yeni çalışmalar içerisinde daha iyiyi, daha güzeli, daha üste seviye malzemeyi üretmek adına tüm hızıyla çalışmalarına devam ettirmektedirler. Yangına dayanıklı (yanmaz konteyner) dediğimiz zaman ne anlıyoruz. Bu konteynerlerin yapıl aşamasının bir kaç başlık altında toplayabiliriz.

Üretilen konteynerlerdeki kullanılacak malzemelerdeki E600 E120e 180 belgeli sertifikanın olması gerekmektedir. Yangına dayanıklı malzemeler yangın esnasında yangını çoğaltmaz, yangını büyütmez, yangının bertaraf edilmesinde zaman kazandırır ve de kullanılan sistem doğru ise yangının söndürülmesini sağlar. Bu özellikler içinde kullanılacak malzemelerin yangına dayanıklı, sertifikalı olma zorunluğu vardır. Bu tip malzemeler çok çeşitli deneylerden geçtikten sonra sertifika alınabilmektedir. Bu malzemeleri üreten firmalar yanmazlık sertifikası (belgesi) adı altında malzemelerine de garanti vermektedirler. Yangına dayanıklı konteyner, yapım aşamasında dikkat edilecek hususların başında kullanılacak malzemelerin yangına dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir.

Yanmaz Atık Depolama Konteyneri

Parlayıcı ve patlayıcı maddelerin yangın esnasında, çıkardığı yangını söndürebilmek için de otomatik alarmlı, çok değişik sistemler mevcuttur. Bizler konteyner firması olarak, genelde otomatik yangın söndürücü köpükleme sistemini tercih etmekteyiz. Konteyner kapılarının da yangın esnasında daha çabuk deforme ve aşındığı (yandığı) için otomatik ve manuel E 120 Sertifikalı otomatik çelik kepenk sistemine ihtiyaç duymaktayız. Genel de yaptığımız yangına dayanıklı bu konteyner çeşidi, sistemler üzerinden yürütülmektedir. Firmamız bu açıdan düşündüğünüzde Türkiye’de bu alandaki tek patent sahibi firma olmasından dolayı çokça tercih edilmektedir. Bunlara ek olarak geniş referans listemiz ile birlikte her geçen gün memnun müşterilerimizin sayısını artırıyoruz. Sizlere her zaman en iyi hizmeti verebilmek için kendimizi sürekli olarak geliştiriyor ve isteklerinize yanıt veriyoruz.

Yangına dayanıklı atık konteyner (yanmaz konteyner) teknolojinin en son geldiği noktadır. Sekterin önde gelen firmaları (kimyasal boya, vernik, benzin, mobilya, kağıt, çeşitli ham maddeler) uğraşan fabrikalar için çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Bu tip konteynerler hem depolama amaçlı hem de fabrikada çıkan artık atıkların depolanması için kullanılmaktadır. Her geçen gün yanmaz, yangına dayanıklı konteyner, hayatımızın çeşitli noktalarına nüfus ederek hayatımızı kolaylaştırmak adına tasarlanmıştır. Bu konteynerlerin fiyatları projelere göre değişkenlik gösterdiği için lütfen fiyat öğrenmek için bize istediğiniz proje örneğini gönderiniz.