ISO Yük Konteyner

Yük Konteyner Çeşitleri

Taşımacılık konusundaki olağanüstü yeteneklere sahip olan konteynerler, çok çeşitli olarak önümüze geliyor. Genel amaçlı olarak kullanılan ve farklı ölçüler ile birlikte taşımacılara katkı sağlayan güvenilir malzemeler, birbirinden farklı yük konteyner çeşitleri ile değerlendiriliyor. Aslında yük konteyner çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeyi hedeflediği gibi, birbirinden farklı taşımacılık konusundaki hizmetleri önümüze getirmeye ve gündeme taşımaya devam ediyor. En küçük ölçüde en büyüğüne kadar oldukça farklı seçenekler, bu sektördeki kaliteli ve ideal çalışmaları temsil ediyor. Genel amaçlı olan çelik malzemeden yapılmış ve dayanıklı alternatifi ile beraber kapakları kolayca açılıp kapanan sistem, yük konteyner modelleri içerisinde gerçekten çok ayrıcalıklı bir yer tutuyor.

Refeer yani soğutucu sistemiyle birlikte gıda taşımacılığı konusunda etkin olan seçenek, yük konteyneri içerisinde gerçekten önemli bir yer tutuyor. Mesafe ve zaman tanımaksızın taşıdığı ürün ve hizmeti bozulmadan adresine ulaştıran bu olağanüstü teknoloji, özellikle gıda sektöründe kaliteli taşımacılık için gerçekten ideal bir yapı oluşturuyor. Ölçü değişikliği ve onunla beraber farklı ebatlardaki yük konteyner çeşitleri, tamda taşıma konusunda tüm istekleri karşılayacak potansiyeli temsil ediyor.

Open top olarak bilinen ve üstü açılan olağanüstü seçenek, yük konteyner içerisinde sıklıkla kullanılanlar arasında. Taşınması beklenen yüke göre değişik ayarlamalara olanak sağlayan bu sistemin, üstünün açılıp kapanması çok önemli bir ayrıcalık. Daha çok demiryolu taşımacılığında karşımıza çıkan Flat rack, hem uzun yan kenarları hem de üstü açık bir model olarak, yük konteyner çeşitleri içerisinde gerçekten çok özel bir yapıyı temsil ediyor. Taşınması yüklemesi ve boşaltması kolay olsun diye kullanılan bu sistemin, pek çok ürünü daha sağlıklı bir şekilde ulaştırıldığını biliyoruz. Araç, makine ve ağır tonajlı alternatifler düşünüldüğü zaman, konteyner çeşitleri içerisinde çok özel bir yere sahip olan bu model, sık kullanılan ve olumlu sonuç veren bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Platform şeklindeki konteynerin, yine geniş bir işlevsel özelliğe sahip olduğunun altını çizmek gerek. Her türlü yük taşıma konusunda farklı alternatifleri önümüze getiren yük konteyner çeşitleri, özellikle kapalı bir kutu içine sığması zor olan makine ve benzeri unsurları, platform alternatifi ile güvenle taşıyor. Elbette ki konteyner çeşitliliği sadece bu anlattıklarımız da sınırlı, değil sıvı madde taşıma konusunda en güvenli yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkan tank çeşitleri, yine yük konteyner çeşitleri için farklı bir alternatif oluşturuyor. Özellikle köşeli yapıyla desteklenen ve üst üste konması için son derece müsait bir alternatife sahip olan bu seçenek, sıvı malzeme taşıma konusunda en ideal sistemi oluşturuyor. Tankın doluluk oranı ise % 95 civarında tutulmalı. Bu sayede sağlıklı bir transit taşımacılık gerçekleşebilmekte.

Dökme yük konteynerinin de yük konteyner çeşitleri içerisinde olduğunu unutmayın. Hububat ve benzer malzeme taşımacılık konusunda üst kapaktan helezon yardımıyla çalışan bir sistemin, taşımacılık konusunda önemli bir alternatif oluşturduğunu söylemek lazım. Her türlü ihtiyacı karşılayacak donanıma sahip olan yük konteyner çeşitleri, günümüzün taşımacılık konusundaki en iyi değerli teknoloji gelişimini gözler önüne seriyor. Ürün ve hizmet taşımacılığı konusunda bu yeni ve ideal teknolojilerin, hem lojistik sektörüne hem de üreticilere çok önemli katkısı olduğunun altını çizmek gerek.